środa, 18 lutego 2009

Co mi w duszy gra...


Zbliża się ósma już edycja wędrujących spotkań śpiewających autorów na północno-wschodnich krańcach Polski - Zajazdu Bardów organizowanego niezmiennie przez Adama Andryszczyka. Z tej przyczyny coraz częściej w myślach grają mi słowa i dźwięki, które zapewne uda mi się już za tydzień zasłyszeć w Olecku...

Szczegółowy program imprezy znajdziecie na jej stronie internetowej. Wśród zaproszonych w tym roku przez barda z Kowal Oleckich artystów znaleźli się i tacy, którzy stosunkowo niedawno na festiwalowej scenie piosenki autorskiej zaistnieli: Dominika Barabas oraz formacja Andrzeja Wawrzyniaka - Drużyna Wawrzyna.

To wyjątki niestety potwierdzające smutną regułę, że na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie autorów nie traktuje się na równi z odtwórcami... Im jednak udało się tam znacząco zaistnieć.

Nagranie, z którym dziś Was pozostawiam pochodzi z koncertu laureatów 41. SFP w Krakowie, gdzie Drużyna Wawrzyna zdobyła 4. nagrodę. Chciałoby się w przyszłych latach więcej takich piosenek słyszeć w podobnych koncertach największych festiwali naszej niszy... To apropos marzeń... A póki co - zapraszam na Zajazd Bardów!

Brak komentarzy: