wtorek, 2 grudnia 2008

Odkrycie piosenki literackiej 2008 roku - 1. etap za nami...


Oto wyniki 1. etapu (lista osób zakwalifikowanych do finału, wg liczby oddanych na nie głosów) naszego „niewiele znaczącego plebiscytu”, który wyłonić ma Odkrycie Piosenki Literackiej 2008 r.


01. Gabriela Lencka
02. Dominika Barabas
03. Malwina Klimek
04. Jacek Gutry
--- Jacek Kadis
06. Andrzej Marczyński
07. Anna Karamon i Aleksandra Nowak
--- Mateusz Rulski
09. Sergiusz Stańczuk
10. Magdalena Lepiarczyk
--- Michał Konstat
12. Marcin Skrzypczak
--- Waldemar Pawlikowski
14. Anna Kossakowska
15. Karolina Cicha
--- „Obiło się o uszy”

17. Antoni Gustowski
--- Piotr Kędziora


Dwudziestkę finalistów uzupełnią jeszcze laureaci SFP w Krakowie oraz "Złotej Piątki" OPPA, czyli festiwali, które odbyły się przed rozpoczęciem 1. etapu plebiscytu, którzy nie zostali wcześniej w nim uwzględnieni: duet "Panny z Turku" oraz Przemysław Bogusz.

Już wkrótce rozpocznie się etap finałowy – prezentacja i ocena kandydatów w audycji „Strefa Niepotrzebnych Słów i Dźwięków”… Słuchajcie nas w najbliższy poniedziałek!


Ponieważ pojawiały się głosy, że niektóre ze zgłoszonych do plebiscytu festiwalowych postaci tego roku od dawna już na owej festiwalowej scenie figurują i zdobywają laury, winien jestem wyjaśnienie. Jedynym kryterium uwzględnianym przy wyborze kandydatów zgłaszanych do plebiscytu, który wyłonić ma "Odkrycie piosenki literackiej 2008 r." były rezultaty najważniejszych przeglądów i festiwali piosenki literackiej, autorskiej, czy poezji śpiewanej. A ponieważ nigdy wcześniej podobny plebiscyt nie był przeprowadzany (jeśli się mylę, proszę mnie poprawić) nie widziałem powodów, by doświadczonych i uznanych już artystów, zajmujących się jednak piosenką wciąż amatorsko, z owego grona wykluczać...


I tak mamy dwudziestkę, z której do końca tego roku wybierzecie "Odkrycie piosenki literackiej 2008 roku".


Uaktualniłem listę znalezionych w internecie festiwalowych występów uczestników plebiscytu, które pomogą Wam poznać tych spośród nich, których nie mieliście okazji słyszeć na żywo... Znajdziecie je na dole bloga.

Zatem oglądajcie, słuchajcie i głosujcie!


Brak komentarzy: